Érd
Furcsa egy közgyűlés volt ez a második májusi

Furcsa egy közgyűlés volt ez a második májusi

Meggyőződésem, hogy egyetlen ember nem volt a Polgárok Háza közgyűlési termében, aki tudta volna követni, mi történik a második májusi közgyűlésen. Rendes, vagy rendkívüli ülést tartunk-e, milyen napirendi pontok élik túl a fejetlenséget és melyek nem, a közgyűlés előtt milyen bizottságok mikor kapták meg azoknak a napirendi pontoknak az anyagát, amikről aztán dönteniük kellett, vagy mennyi idejük volt aztán egyáltalán a bizottsági ülésre. Immár a teljes káosz a pontos leírása a közgyűlések meghirdetésének és levezetésének.

Végül a meghirdetett napirendi pontok felét egyszerűen törölték, így természetesen nem került napirendre a kémiai szúnyoggyérítést, azaz a deltametrin idegméreg alkalmazását kivezető javaslatom sem. Ellenben hogy-hogy nem, éppen a közgyűlés kezdetére kikerült a polgármester facebook oldalára egy bejegyzés, hogy neki ez már eszébe jutott. Burleszk.

A folyamatos esés-kelés másik hozadéka, hogy így „ügyesen” megoldották, hogy márciustól júniusig ne kelljen felvilágosításkérésekre válaszolniuk, azaz a közgyűléseken semmi a többségi frakció számára kellemetlen, kényelmetlen el nem hangozhat. Ettől függetlenül, minden kérdésemet és előterjesztésemet a következő közgyűlésre is be fogom küldeni. Ami – most figyeljenek – a jövő héten lesz!

A város működéséről tényleg annyit, hogy amint említettem a szúnyoggyérítésről szóló előterjesztés tárgyalása, az ún. döntéshozatal helyett, a közösségi médiában olvashatjuk (a többségi frakció tagjai is lelkesen osztogtják), hogy most aztán hűűű, meg haaa, hova el nem jutottak a biológiai gyérítéssel. Nagyjából sehova, de úgysem a tartalom a lényeg.

Az illegális hulladék elleni harcot feladó felvilágosításkérésem szintén nem hangozhatott el, viszont a közgyűlést követő napon talán elkezdték elszállítani a hónapok óta a szemétszedések helyszínein éktelenkedő halmokat. Kiderül, valamelyik nap ismét körbenézek, annyi biztos, hogy a szerdai közgyűlés előtt még mindegyik érintetlenül rohadt a megszokott helyén.

És akkor a napirendről. Elfogadtuk a rendőrség, a tűzoltóság éves beszámolóját, utóbbi esetben arról kérdeztem Rózsa Gábort, hogy mennyire vannak felkészülve a fennsík fenyőállományának visszafordíthatatlannak tűnő romlására? Kegyetlenül száradnak a fák, viszont tele vannak gyantával, isten őrizz, hogy egy szikra, vagy bármilyen emberi felelőtlenség katasztrófát okozzon. Felajánlottam civil csapatunk, a Green Guerillas segítségét, hogy kezdetnek helyezzünk ki minél több táblát a tűzgyújtás veszélyeiről.

Szintén elfogadtuk a polgárőrség éves beszámolóját, ahol három, számomra rendkívül fontos elemet szóban is kiemelten. Elsőként, hogy a polgárőrök közül kilencen polgári természetőr vizsgát is tettek, ami mutatja elkötelezettségüket természeti értékeink védelme és az illegális hulladék elleni fellépés terén. A második, hogy amikor a segítségüket kértem a sóskúti akkumulátordaráló elleni fáklyás felvonulás biztosításához, első szóra és nagy létszámban érkeztek, ezzel több száz, több ezer érdi, tárnoki, törökbálinti, százhalombattai (és így tovább) tiltakozó testi épségére vigyáztak a megmozduláson. A harmadik pedig, hogy már nem is tudom hány éve vesznek részt a téli ételosztás logisztikájában, nem hiszem, hogy pontosan tudnák, hány ezer adag meleg ételt vittek el az erre a segítségre rászorulóknak.

A bölcsődék és a Szociális Gondozó Központ szakmai beszámolóit olvasva az jutott eszembe, hogy valaki esetleg megmutathatná őket Somogyi Tamásnak, a Városgazda intézményvezetőjének, hogy mégis hogy néz ki egy szakmai beszámoló. Hátha a legközelebb neki is sikerül a termelési jelentés helyett egy elfogadhatót hoznia.

Elhangzott, hogy a Rozsnyói utcai bölcsőde novemberben kellene, hogy megnyissa a kapuit, bár mint a zárszámadásról szóló napirendben kiderült, ezeknek a projekteknek a kivitelezése nem feltétlenül szokott sikerülni. Én drukkolok a 84 férőhelyes intézménynek, mert óriási szükség van rá.

Összességében teljes egyetértésben köszöntük meg a most beszámolókat hozó valamennyi szervezet és intézmény vezetőinek és dolgozóinak a munkáját, mert kivétel nélkül nélkülözhetetlen munkát végeznek, nagyon komoly elkötelezettséggel.

Ugyan most lekerült a napirendről, de eldöntött tény, hogy megszűnik a Médiacentrum Kft., az eddig legalább látszatában önálló érdi média beköltözik a polgármesteri hivatalba, amivel kapcsolatban nem egyedül nekem van rossz előérzetem.

És a végére a csattanó. Az idei évben is kiírta a város a Virágzó érdi porta pályázatot, viszont az idei évben a nyertesek nem fognak ajándékutalványt kapni. Azaz mégis, mert a többségi frakció tagjai nagylelkűen összedobják a nyereményre szánt összeget. Ami írd és mondd, 500.000 forint. Röhej, van olyan intézményvezető – kitalálták, Somogyi Tamás – aki nagyjából ennyiért vásárol magának az intézmény keretéből telefont.

Hát így állunk, a jövő héten folytatjuk. Hogy mely napon, az egyelőre még nem derült ki. Végül is még csak péntek van.